Puidutoodete firma E. Strauss põhitegevuseks on erinevate laastutoodete ja puidust majapidamisnõude tootmine ja turustamine.

Firma toodete valikus on üle 300 nimetuse saunatooteid, laastudest tooteid, puidust väiketooteid jpm. Peame üheks oma tugevuseks mitmekülgsust ja paindlikkust: suudame toota nt suuretiraažiliselt ekspordiks, kuid samas täita ka erakliendi eritellimusi. Korvide, kibude, karpide, kandikute, lusikate ja vaagnate kõrval valmistame vajadusel kasvõi laastudest kapiuksi või lambikupleid. Omaette hinnatud kaubaks on kujunenud E. Straussi värvitud tooted. Pildi saab peale maalida praktiliselt kõigele: korvile, kalossile või kausile.

Firma põhitoodang turustatakse naaberriiki Soome. Samuti tellitakse tooteid Rootsist, Norrast, Saksamaalt ja Jaapanist. Eesti turuosa suurendamiseks ning Avinurme kui ajaloolise puutöökeskuse paremaks esiletoomiseks avas firma 2010. aasta juunis turismikeskuse Avinurme Puiduait.

Puidutoodete firma E. Strauss on perefirma, mis kasvas välja endisest rahvakunstimeistrite koondisest UKU. Firma asutati 1994. aastal ning on omalaadsete seas Eestis üks vanimaid. Lisaks pereliikmetele töötab Strausside käsitöökojas ligikaudu 30 meistrit.

Avinurme puutööSinu tellimus on meile tähtis ja valmib rätsepatööna.